Ruhr Bölgesinin Dönüşümü Arkasındaki İsim Michael Schwarze-Rodrian ve “Herşey Dahil” Sisteminin Mucidi Dr.Cem Kınay ArkiPARC 2013’ün Özel Konuşmacıları

umitmesci —  06 Nisan 2013 — Yorum bırakın

Bu sene “Cumhuriyetin 100’üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul” teması ile gerçekleşecek ArkiPARC 2013’ün özel konuşmacıları Avrupai ve Bölgesel Ağlar Direktörü ve Avrupa Birliği Ruhr Bölge Birliği (RVR) Temsilcisi Michael Schwarze-Rodrian ve Sheraton Istanbul Maslak İcra Kurulu Başkanı Dr. Cem Kınay olacak.

Bir Sanayi Merkezi’ni Kültür Bölgesi’ne Dönüştüren İsim: Michael Schwarze-Rodrian
Ruhr, Batı Almanya’daki kömür ve çelik üretim merkezinden çevre bölgeleri de etkileyen bir kültür bölgesine dönüşüm hikayesinin bizzat kendisini yansıtıyor. 2010 yılında İstanbul’la birlikte Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen Ruhr bölgesindeki Essen, bu dönüşümün sadece bir kısmını Avrupa’ya hatta dünyaya aktarmış olsa da değişim çok daha farklı boyutlarıyla izlenmeyi hak ediyor.

Bu kadar etkili bir gelişmenin arkasında ise bambaşka aktörler var. Bölgede yer alan yerel yönetimlerin katılımıyla sağlanan süreklilik ve gelişimi bütüncül kılmak ve bunun için projeler geliştirme hususunda ise tek bir isim öne çıkıyor: Michael Schwarze-Rodrian Halen Avrupai ve Bölgesel Ağlar Direktörü ve Avrupa Birliği Ruhr Bölge Birliği (RVR) Temsilcisi olarak görev yapmakta olan Michael Schwarze-Rodrian 10 Nisan Çarşamba günü ArkiPARC’ta bölgesel kalkınmanın önemini anlatacak.

“Herşey Dahil” Sisteminin Mucidi Dr.Cem Kınay ArkiPARC 2013’te
Magic Life otellerinin kurucusu ve “Herşey Dahil” sisteminin yaratıcısı olarak bilinen Dr. Cem Kınay sadece Türk turizmine değil, Akdeniz Çanağı özelinde dünya turizmine de yön vermeyi başarmış sektörün en önemli isimlerinden biri.

1958 yılında İstanbul’da doğan Cem Kınay, Avusturya Lisesi’nde orta öğretimini tamamladı. Liseden sonra Avusturya’ya giden Cem Kınay, Viyada’da tıp okudu. Hastanede çalışırken hobi ve ikinci iş olarak atıldığı turizm sektörü doktorluğunun önüne geçti ve 1987 yılından 2001 yılına kadar Viyana’da turizm hayatına devam etti.

Kınay, 1990-2004 arasında yönettiği “Magic Life” markasıyla Türkiye ve Akdeniz Turizm Tarihi’ne ismini altın harflerle yazdırdı. 2005 yılında Dellis Cay projesiyle Zaha Hadid, Shigeru Ban ve David Chipperfield gibi mimarların dahil olduğu yepyeni bir turizm yatırımı geliştirmeye başladı.

2007 yılından günümüze Sheraton Istanbul Maslak’ın İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Dr. Cem Kınay 10 Nisan Çarşamba günü ArkiPARC’ta turizm ve gayrimenkulün ilişkisini masaya yatıracak.

Michael Schwarze-Rodrian 10 Nisan 2013 tarihinde 10:30-11:30 saatleri arasında,

Dr. Cem Kınay ise yine 10 Nisan 2013’te 17:30-18:30 saatleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde fuar katılımcılarıyla buluşacaklar. 

Reklamlar

Yorum Yapılmamış

Be the first to start the conversation!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s